Найкраще місце для сімейного відпочинку

Історія карпатського краю...

Музей народної творчості Михайла Струтинського  (м. Косів, вул. Тиха, 1а)

Подружжя Струтинських з 1961 року збирало старовинний український одяг, предмети побуту, зразки українських вишивок, посуд, живопис, ікони. У ті далекі часи сорочок не вишивали. Усе це було заборонено. Навіть за звичайну вишивку могли засудити за націоналізм і посадити до в'язниці. Уся колекція збиралася по крихтах, і не один рік. А у 2007 році подружжя Струтинських подарувало свою неоціненну колекцію місту, щоб діти могли вивчати українську історію та традиції не лише за підручниками.
 
Музей розміщений у школі мистецтв і займає дві великі зали та коридор. Експозиція представлена великою кількістю робіт народних майстрів Гуцульщини, Покуття, Поділля та Буковини – старовинні ікони, вишивка, живопис, кераміка, народний одяг, ткацтво та багато іншого.  

У колекції М.Струтинського є одягові компоненти горян Івано-Франківської області — вишиті сорочки, колекція народних вишивок, що налічує близько 10 тис. екземплярів.

Дуже цінна й унікальна колекція живопису. Виділяються оригінальні вироби побутового призначення, виготовлені з дерева та художньо оздоблені технікою «випалювання» і «художнього різьблення»: веретена, боклаги, рахви, бочки, скрині.

Також, в музеї є колекція виробів із шкіри (постоли, чоботи, сумки, пояси, прикраси), що відрізняються особливостями форми та орнаментики.

Музей Струтинського в Косові: старовинний український одяг, предмети побуту, зразки українських вишивок, посуд, живопис, ікони

<< Повернутися