Найкраще місце для сімейного відпочинку

Куди піти? Що подивитися? Чим зайнятися?

Мальовниче гуцульське село Шешори

Гуцули асоціюються з Карпатами, а Карпати з гуцулами. Це нерозривний тандем. Шешори - велике гуцульське село у Косівському районі. Воно розташоване на висоті 600м над рівнем моря і простягається на 9км уздовж русла гірської річки. І вважається батьківщиною пісні “Гуцулка Ксеня” - вона про доньку шешорського лісника.

Шешори зберегли гуцульський музичний фольклор, чисельні ремесла. Тут процвітають різьбярство, ткацтво та ліжникарство. При місцевій середній школі працює музей, в якому можна побачити дивовижні зразки народного мистецтва: писанки, вишивки, килими, трембіти...

Шешори лежать на берегах Пістиньки. Ця річка відома своїми водоспадами. Шешорський Гук - один з найгарніших карпатських водоспадів. Інша його назва - Сріблясті водоспади. Це три мальовничі каскади, що скидають воду з висоти 5 метрів. Щоб зрозуміти, чому каскади назвали Сріблястими, варто помилуватись ними взимку, коли потік обмерзає крижаними наростами. Поруч із водоспадом існує мінеральне джерело.

шешори, водопад, сріблясті водопади, карпати

Неподалік села є урочище Лебедин. В урочищі, на висоті 650м над рівнем моря, оточене буковими лісами, розливається гарне озеро з тією ж назвою - Лебедин. Назву озера пов’язують з легендою про двох закоханих, які з’єднались в його водах, наче лебеді. Історія трагічна, адже батьки були проти їх шлюбу. Точна глибина озера не встановлена, але припускають, ніби вона сягає 28 метрів.

Довкола Шешорів вистачає гірських вершин, на які можна здійснити невеличке сходження: Брусний — 960м, Кормитура — 916м, Росохата — 791м, Пасічний — 695м, Радул — 690м, Млаки — 687м.

У Шешорах є бугельний витяг завдовжки 800м. Невеликий гірськолижний комплекс розташований неподалік села, у Національному парку “Гуцульщина”. Місцеві траси мають середній рівень складності. Їх три, і довжина деяких спусків сягає 1500м.
Джерело інформації: guide.karpaty.ua

<< Повернутися